Popeda

PE 1.8. | OVET 21 | SHOWTIME 22.30 | LIPUT 37,50 | K-18

Naantalin Kaivohuoneen kesän perinteisiin on jo vuosia kuulunut Popedan keikka, eikä vuosi 2025 tee poikkeusta. Marraskuussa 1977 perustettu Popeda on suomalaisen rockin ikonisin yhtye. Vuosikymmeniä kestänyt ura on ollut vaihteleva ja värikäs. Takana on lähes 4000 keikkaa ja kaksikymmentä studioalbumia, kolme livealbumia sekä seitsemän kokoelmalevyä.

Bändin kymmenistä hiteistä mainittakoon, mm. ”Kuuma kesä”, ”Kaasua komisaario Peppone”, ”Sukset”, ”Matkalla Alabamaan”, ”Kellot lyö”, ”Punaista ja makeaa”, ”Kersantti Karoliina”, ”Mää ja Tapparan mies”, ”Repe ja Lissu”, ”Tahdotko mut tosiaan”, ”Kakskytä centtiä” ja ”Lihaa ja perunaa”.

Popedan vahvuus on ollut hittien lisäksi kautta aikojen energinen ja väkevä live-esiintyminen. Yleisö tietää, mitä keikalla tuleman pitää ja saa rahoilleen täyden vastineen.

Popedan laulusolisti vaihtui Olli Hermaniin vuonna 2024, jonka myötä suosio on pysynyt vahvana. Keikkasetti koostuu lukuisista hiteistä, mutta mukaan mahtuu myös harvinaisempia kappaleita.

Varmista nyt Early Bird-liput hintaan 35,-
Hinta voimassa 31.12.2024 klo 23.59 asti!

Hanki liput ennakkoon Lippupisteestä »

Varaa Bilebreikki

Oma huone Naantalin Kylpylässä? Bilebreikillä saat huoneesta 10 % alennusta!
Hintaan sisältyy Kylpylän kaikki palvelut ja bileillan jälkeen nukut hyvin ja nautit herkullisen aamiaisen. Varaa keikkatukikohta ja liput samalla kertaa  koodilla PROBILE.
*Erikoisehdot: Maksetaan varattaessa. Varausta ei voi peruuttaa eikä maksua palauteta.

Tulossa Kaivolle